Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
SZANUJMY SYMBOLE NARODOWE
11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. W tym dniu w wielu miejscach pojawią się polskie flagi i zabrzmi hymn państwowy. Warto przy tej okazji pamiętać o podstawowych zasadach związanych z symbolami narodowymi.
10.11.2020 Mikołów -
"Wiślanką" na samych felgach
To miała być zwykła kontrola prędkości, jakich nie brakuje na co dzień. Policjanci drogówki nie mogli jednak uwierzyć własnym oczom. Po krajowej "wiślance" poruszał się osobowy peugeot, który zamiast opon miał...same felgi. Jak się okazało, kierującemu taki stan rzeczy zupełnie nie przeszkadzał. Był bowiem kompletnie pijany. Nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ niedawno stracił je za przekroczenie dozwolonej prędkości. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.
09.11.2020 Mikołów Nietrzeźwi kierujący Ruch Drogowy -
Na liczniku 102 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy
Policjanci z mikołowskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnego kierowcę, którego '"ciężka noga" pozbawiła prawa jazdy. Mieszkaniec powiatu rybnickiego pędził jedną z ulic w Orzeszu mając na liczniku 102 km/h. Na najbliższe 3 miesiące musi więc poszukać innego sposobu podróżowania. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodnie z przepisami.
06.11.2020 Mikołów Ruch Drogowy -
Zmieniała pas ruchu i doprowadziła do wypadku
Kierująca citroenem wjeżdżając na krajową "wiślankę" prawidłowo włączyła się do ruchu, jednak przy zmianie pasa doprowadziła do zderzenia. Poszkodowany w wypadku kierujący skodą doznał rozległych obrażeń dłoni. Czasem drobna nieuwaga bądź niewłaściwa ocena sytuacji może spowodować spore konsekwencje.
06.11.2020 Mikołów Ruch Drogowy -
Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę
Blisko 2 promile alkoholu w organiźmie miał kierujący osobowym oplem, którego w centrum miasta zatrzymał jeden z mikołowskich dzielnicowych. Uwagę policjanta zwrócił uszkodzony samochód 39-latka, który jak sam później przyznał, na terenie Katowic spowodował kolizję wjeżdżając w znak drogowy. Jak widać, przykładów bezmyślności na drodze nadal nie brakuje. Tak samo jak pijanych wsiadających za "kółko". Policjanci apelują: kierowo, włącz myślenie!
06.11.2020 Mikołów Nietrzeźwi kierujący Ruch Drogowy -
Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu
Trwa ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. 7 listopada 2020 roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu.
06.11.2020 Mikołów Ruch Drogowy Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu
Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg wypadku, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań na orzeskim odcinku "wiślanki". Wstępne ustalenia wskazują bowiem, iż do zdarzenia przyczynił się kierujący bmw, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie jadącej w kierunku Katowic. Poszkodowana, z podejrzeniem złamania żeber, trafiła do szpitala. Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.
05.11.2020 Mikołów Ruch Drogowy -
Prowadził samochód mimo sądowego zakazu. Mieszkańca Rudy Śląskiej czekają surowe konsewkencje
Mimo orzeczonego przed sąd rejonowy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych za wcześniejsze kierowanie w stanie nietrzeźwości, mieszkaniec Rudy Śląskiej zignorował wyrok i ruszył w podróż. W ręce mundurowych z mikołowskiej drogówki wpadł podczas kontroli prędkości. Sytuacja spowoduje poważne konsekwencje dla 33-latka. Może on zostać skazany nie tylko na wysoką grzywnę, ale także na karę pozbawienia wolności.
05.11.2020 Mikołów Ruch Drogowy -
Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne!
Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie!
05.11.2020 Mikołów -
"Pijany rajd" 25-latka po "wiślance"
Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 25-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który jadąc osobowym oplem na krajowej „wiślance”, spowodował kilka kolizji. Mężczyzna swój "pijany rajd" rozpoczął na żorskim odcinku DK 81, gdzie uszkodził aż dwa samochody. Nie zatrzymując się, pojechał dalej. Na dobre powstrzymały go dopiero bariery energochłonne w Orzeszu, od których odbił się i ponownie uderzył w bmw. Mężczyzna był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy.
04.11.2020 Mikołów Ruch Drogowy