Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Ruchome Stanowisko Dowodzenia w działaniach mikołowskiej drogówki

  Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie podsumowali właśnie prowadzone na terenie powiatu działania "Bezpieczne skrzyżowania". To, jak istotnym zdaje się respektowanie sygnalizacji świetlnej, w teorii wiedzą raczej wszyscy kierujący. W praktyce bywa jednak różnie. Podczas akcji wykorzystano sprzęt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach — Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

 2. W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów

  Sezon rowerowy właśnie powoli nabiera rozpędu. Tym samy policjanci mikołowskiej drogówki przyglądają się zachowaniu kierujących jednośladami oraz temu,w jakim stanie technicznym są drogi naszego powiatu. Wczoraj, w godzinach 15:00-23:00 przeprowadzili pierwsze w tym roku działania prewencyjne "Bezpieczny cyklista". W najbliższym czasie akcja będzie powtórzona.

 3. „Rozejrzyj się i żyj” - aplikacja na telefon, która może uratować życie

  Wypadki na przejściach dla pieszych często kończą się tragicznie. Niezależnie od tego, czy do zdarzenia doszło z winy kierującego, czy też pieszego, zawsze pojawia się pytanie: czy można było tego uniknąć? Co zrobić, aby do tragedii nie doszło? Niewątpliwie powodem wielu z tych wypadków jest brak wystarczającej uwagi czy koncentracji u pieszego, którego rozprasza...ekran trzymanego w ręku telefonu.

 4. Powiat mikołowski "świeci przykładem"

  Sezon jesienno-zimowy od zawsze należy do trudnych pod względem bezpieczeństwa pieszych. Policjanci robią co w ich mocy, aby do zdarzeń z udziałem niezmotoryzowanych uczestników ruchu nie dochodziło wcale, jednak zdarzeń z ich udziałem wciąż nie brakuje. Zorganizowana przy współpracy policjantów oraz rozgłośni radiowych "EXPRESS FM" i "Radio Bielsko" akcja "Świeć przykładem" trwa na Śląsku już od kilku tygodni. Wczoraj odbyła się w powiecie mikołowskim.

 5. "Bez chemii na drodze"

  „Bez chemii na drodze”, to ogólnopolska kampania społeczna poświęcona uświadamianiu zagrożeń i konsekwencji związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych w ruchu drogowym. Przekaz kampanii skierowany jest do różnych uczestników ruchu drogowego, w tym do kierowców, pasażerów, rowerzystów, pieszych, właścicieli powierzających swój pojazd osobie nietrzeźwej, rodziców, opiekunów i młodzieży.

 6. Rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Pora roku wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów jednak dni stają się krótsze i pogarsza się widoczność, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

 7. Omijaj „korki” na drodze ze Śląską Policją

  Jako pierwsza w kraju Komenda Wojewódzka w Katowicach udostępnia informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego. Istotną zaletą tego rozwiązania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie nam więcej czasu – wybór drogi objazdem czy oczekiwanie w zatorze drogowym potocznie nazywanym „korkiem”.