Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Przyszedł do komendy z pytaniem. Okazało się, że jest poszukiwany
Do mikołowskiej komendy zgłosił się 25-latek, którego doszły słuchy, że szukali go mundurowi. Okazało się, że mikołowianin jest poszukiwany przez sąd i najbliższe miesiące musi spędzić w więzieniu. Jeszcze dziś trafi do aresztu.
16.02.2021 Mikołów Poszukiwani -
Nie dostosowała prędkości i wpadła w poślizg
Mimo, iż od kilku dni zimowa aura nieco się ustalbilizowała, to na drogach, zwłaszcza wczesnym rankiem, ciągle jest bardzo ślisko. Przekonała się o tym kierująca renault, która nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, a jej samochód wpadł w poślizg i przewrócił się na bok.
15.02.2021 Mikołów Ruch Drogowy -
Pożar osobówki na DK 81
Nieprawidłowy stan techniczny samochodu stał się przyczyną pożaru osobówki na mikołowskim odcinku krajowej "wiślanki". W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak sytuacja zdawała się być mocno niepokojąca. Policjanci drogówki apelują, by dbać o sprawność swojego pojazdu nie tylko w czasie corocznego przeglądu.
15.02.2021 Mikołów Ruch Drogowy -
Pijany przyjechał po alkohol. Zatrzymała go obsługa stacji
W ręce policjantów mikołowskiej drogówki przekazany został nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna przyjechał na jedną z miejscowych stacji paliw, gdzie zakupił dodatkową porcję alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu jednak świadkowie zdarzenia oraz obsługa stacji. Dzięki ich obywatelskiej postawie być może nie doszło do tragedii na drodze!
15.02.2021 Mikołów Nie reagujesz - akceptujesz Nietrzeźwi kierujący -
Zabierz serce w drogę – jedź bezpiecznie
W niedzielę Walentynki – Święto Zakochanych, corocznie obchodzone 14 lutego. To idealny czas, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to też odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka.
14.02.2021 Mikołów Ruch Drogowy -
W trakcie mijania doszło do kolizji. Jeden z kierujących był pijany
Właściwą i godną naśladowania postawą obywatelską wykazało się małżeństwo z Rudy Śląskiej, dzięki którym policjantom udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego. Kiedy w trakcie mijania się pojazdów doszło między nimi do kolizji, jeden z kierujących - 40-letni rudzianin - bez namysłu zawrócił i alarmując mundurowych o niepokojącej sytuacji, ruszył w pogoń za sprawcą. Okazało się, że tamten był nietrzeźwy.
12.02.2021 Mikołów Nie reagujesz - akceptujesz Nietrzeźwi kierujący -
Zima to trudny okres dla zwierząt
Od kilku dni panują bardzo niskie temperatury. Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych czy nietrzeźwych ale również dla zwierząt. Mroźne wieczory i poranki, opady i wiatr to prawdziwa szkoła przetrwania dla zwierząt pozostających poza domem. Pamiętajmy o tym - szczególnie, gdy termometr wskazuje minusowe temperatury.
12.02.2021 Mikołów Interwencje -
Konkurs plastyczno-filmowy „ŚNIEŻNY DEKALOG”
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.
12.02.2021 Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Inspektor Roman Rabsztyn nowym szefem śląskich policjantów
W czwartek Mariusz Kamiński wręczył powołania oficerom Policji, którzy obejmą stanowiska komendantów wojewódzkich w garnizonach: śląskim, świętokrzyskim i opolskim. Na stanowisko szefa śląskiego garnizonu Policji powołany został insp. Roman Rabsztyn – dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Na stanowisku tym zastąpił przechodzącego na emeryturę nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego.
12.02.2021 Mikołów Kadry -
Z niezapiętymi pasami, za to z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów
Policyjna kontrola mogła zakończyć się o wiele łagodniej. Niestety, mieszkankę Orzesza czekają znacznie poważniejsze konsekwencje. Mundurowi z drogówki zatrzymali ją bowiem, kiedy jechała samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się także, iż ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
11.02.2021 Mikołów Ruch Drogowy