Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Po kilku piwach i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów
Choć policjantów nie powinno to dziwić, a jednak zadziwia. Nieodpowiedzialność niektórych osób i brak jakiegoklowiek respektu do obowiązujących przepisów ciągle zaskakuje. Mundurowi z łaziskiej patrolowki zatrzymali pijanego 25-latka, który chwilę wcześniej jechał samochodem. Od ponad roku miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
11.03.2021 Mikołów Nietrzeźwi kierujący -
Włamali się do wrzutki pieniędzy na samochodowej myjni
W ręce kryminalnych mikołowskiej komendy wpadła grupa młodocianych, którzy postanowili w szybki sposób wzbogacić się o kilkadziesiąt złotych. Mikołowianie włamali się do wrzutki pieniędzy na samochodowej myjni w centrum miasta. Później swój eksces próbowali powtórzyć. Jeden z nich stanie przed sądem karnym. Pozostali, jeszcze nieletni, odpowiedzą przed sądem rodzinnym.
11.03.2021 Katowice Kradzieże z włamaniem -
11 marca: akcja "Bezpieczny pieszy"
W czwartek od godziny 06:00 policjanci mikołowskiej drogówki prowadzą, mające zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg, działania kontrolno-prewencyjnie "Bezpieczny pieszy". Akcja potrwa do godziny 14:00. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na te rejony, w których aktywność przechodniów jest największa.
11.03.2021 Mikołów Akcje policyjne Ruch Drogowy -
Odprawa roczna garnizonu mikołowskiego
Tradcyjnie już, pierwsze miesiące danego roku to dla mundurowych czas podsumowania poprzedniego okresu. By poprawić efektywność służby i podnieść poziom bezpieczeństwa, policjanci zaglądają w poszczególne "słupki", które dają obraz tego jak wyglądała praca w wybranych obszarach policyjnej działalności. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie przeprowadził odprawę roczną, w której podsumował, wyjątkowy, momentami bardzo trudny rok 2020.
11.03.2021 Mikołów Statystyka -
Publikujemy wizerunek sprawcy kradzieży- czy rozpoznajesz?
Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży roweru, do jakiej doszło 26 stycznia 2021 r. na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Hubera w Mikołowie. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznej na filmie i zdjęciach osoby.
11.03.2021 Mikołów Kradzieże
-
Podsumowanie wtorkowych działań "Trzeźwość"
Dla niektórych to środek nocy, dla policjantów mikołowskiej drogówki, czas rozpoczęcia służby. W miniony wtorek punktualnie o godzinie 04:00 mundurowi ruszyli z działaniami kontrolno-prewencyjnymi pod nazwą "Trzeźwość". Wśród ponad 200 skontrolowanych kierowców nie zabrakło tych pod wpływem alkoholu.
10.03.2021 Mikołów Nietrzeźwi kierujący Statystyka -
O wzajemnym szacunku wśród uczniów i poszanowaniu praw drugiego człowieka
Policyjni profilaktycy spotkali się z uczniami jednej z orzeskich podstawówek. Wykorzystując fakt, że dzieci klas I-III realizują naukę w trybie stacjonarnym, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, z najmłodszymi mieszkańcami Orzesza dyskutowali czym jest godność drugiego człowieka, co się z tym wiąże oraz jak ważny jest wzajemny szacunek w rówieśniczej grupie.
09.03.2021 Mikołów Profilaktyka -
W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów
Sezon rowerowy właśnie powoli nabiera rozpędu. Tym samy policjanci mikołowskiej drogówki przyglądają się zachowaniu kierujących jednośladami oraz temu,w jakim stanie technicznym są drogi naszego powiatu. Wczoraj, w godzinach 15:00-23:00 przeprowadzili pierwsze w tym roku działania prewencyjne "Bezpieczny cyklista". W najbliższym czasie akcja będzie powtórzona.
09.03.2021 Mikołów Akcje policyjne Ruch Drogowy -
Bez uprawnień do kierowania, za to ze znaczną ilością amfetaminy
Policjanci łaziskiej patrolówki zatrzymali do kontroli kierującego osobówką. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Miał za to przy sobie amfetaminę. Kolejną porcję narkotyków mundurowi znaleźli w jego domu. Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych mieszkańcowi Wyr grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
08.03.2021 Mikołów Przestępczość narkotykowa -
Pijani kierowcy na ulicach powiatu
Statystka nietrzeźwych kierujących wciąż rośnie. Policjanci mikołowskiej drogówki zapowiadają więc walkę z tymi, którzy po alkoholu decydują się wsiadać za kierownicę samochodu. Zwiększone kontrole to konieczność, gdyż bezpieczeństwo na drodze dotyczy nas wszystkich. Na ulicach powiatu mikołowskiego tylko w ciągu jednej doby mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierowców.
08.03.2021 Mikołów Nietrzeźwi kierujący