Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzięki 14-latce nie doszło do tragedii
Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej reakcji 14-letniej mieszkanki jednego ze śląskich miast policjantom w porę udało się dotrzeć do mieszkanki Mikołowa. Zachowanie kobiety oraz wysyłane do przyjaciółki wiadomości mogły wskazywać, że chce ona targnąć się na własne życie. Rzeczowo przekazywane dyżurnemu jednostki informacje spowodowały, że mundurowi w porę zapukali do drzwi potrzebującej wsparcia 18-letniej mikołowianki.
02.02.2021 Mikołów Interwencje -
Ponownie zatrzymany z marihuaną
Policjanci z łaziskiego komisariatu ponownie zatrzmali 22-letniego mieszkańca Łazisk Górnych, który posiadał przy sobie marihuanę. Tym razem mężczyzna usłyszał zarzut posiadania ponad 10 działek tego narkotyku. Poprzednim razem w ręce mundurowych trafił w lipcu ubiegłego roku. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
02.02.2021 Mikołów Przestępczość narkotykowa -
Policjant po służbie namierzył włamywaczy
Mundurowi z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali dwie osoby, które włamały się do jednego z nieczynnych pawilonów handlowych i ukradły metalowe elementy wyposażenia budynku. I być może ich chytry plan zakończyłby się dla nich sukcesem, gdyby nie fakt, iż w porę zostali zauważeni przez bedącego po słubie policjanta, który natychmiast skontaktował się z dyżurnym jednostki i poprosił o wsparcie. Mieszkańcy Orzesza jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty.
02.02.2021 Mikołów Kradzieże z włamaniem -
Służba w nowej jakości - koniec remontu łaziskiego komisariatu
Budynek z zewnątrz już od dawna wyglądał schludnie. Ci, którzy mijali go na co dzień, mogliby zdziwić się jednak, jak wnętrza komisariatu odbiegają od jego części elewacyjnej. Niedawno zakończył się remont łaziskiej jednostki Policji. Mundurowi pełniący tam służbę cieszą się z lepszych warunków, bo wyższy starndard socjalny przekłada się na lepszą jakość obsługi petentów. Ponadto, to jedyny policyjny budynek w powiecie, do którego niepełnosprawni ruchowo, mogą dostać się bez jakichkolwiek barier
01.02.2021 Mikołów Jakość i zarządzanie -
Spokojny finał WOŚP w powiecie
Bez jakichkolwiek negatywnych wydarzeń i incydentów zakończył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świąteczej Pomocy na terenie powiatu mikołowskiego. Bezpieczeństwa wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP pilnowali policjanci z Mikołowa, Łazisk Górnych oraz Orzesza. Do akcji zaangażowanych było blisko 70 mundurowych, współpracujących ze strażą miejską. Nad całością czuwał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Waligóra.
01.02.2021 Mikołów Akcje policyjne -
Podziel się krwią! 5 lutego akcja honorowej zbiórki życiodajnego płynu
W piątek 5 lutego przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się honorowa zbiórka krwi. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla zdrowia innych. Zapraszamy do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!
01.02.2021 Ogrodzieniec Akcje policyjne -
Ślisko na jezdni – zwolnij!
Na drogach, od kilku dni, występują trudne warunki atmosferyczne. Krótki dzień, padający śnieg, deszcz ze śniegiem, niskie temperatury wpływają negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
01.02.2021 Mikołów Ruch Drogowy -
Bezpieczeństwo podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
31 stycznia br. policjanci jak co roku zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych oraz o obostrzeniach sanitarnych w związku z panującą epidemią koronawirusa.
29.01.2021 Mikołów Profilaktyka -
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną wypadku w Gardawicach
Wypadek samochodowy tym różni się od kolizji, że w jego efekcie ucierpieli jego uczestnicy. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym przyczynia się do takiego zdarzenia, musi liczyć się nawet z daleko idącymi konsekwencjami karnymi. Na orzeskim odcinku krajowej "wiślanki" kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeńswa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka samochodowi. Czworo poszkodowanych trafiło do szpitala.
29.01.2021 Mikołów Ruch Drogowy -
Nie zdążył wyhamować i wjechał w lokomotywę
Tę sytuację mieszkaniec Orzesza z pewnością zapamięta na długo. Wracając z pracy na jednym z przejazdów kolejowych zderzył się z pociągiem. I jak przyznał później policjantom - lokomotywę widział, jednak wcześniej nie dostosował prędkości do panujących wówczas warunków drogowych, a oszroniona nawierzchnia jezdni spowodowała, że nie zdołał wyhamować.
29.01.2021 Mikołów Ruch Drogowy Wykroczenia