Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Spowodował kolizję i uciekł. Po chwili zgłosił kradzież jednośladu
Policjanci z mikołowskiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który poruszając się skuterem w centrum miasta spowodował kolizję. Chcąc jednak uniknąć odpowiedzialności, zaraz do zdarzeniu porzucił jednoślad, a po powrocie do domu zadzwonił na Policję i zgłosił jego kradzież. Teraz odpowie za złożenie fałszywego zawiadomienia, spowodowanie kolizji oraz być może za jazdę w stanie nietrzeźwości.
21.09.2020 Mikołów Interwencje Ruch Drogowy -
Mieszkaniec Gostyni z kolejnymi zarzutami. Znów zaatakował policjantów
Kolejnymi zarzutami karnymi zakończył się weekend dla 37-letniego mieszkańca Gostyni. Podczas interwencji związanej z naruszeniem miru domowego na szkodę swojego brata, mężczyzna znów zaatakował inetwreniujacych policjantów. Z racji zarzucanych podejrzanemu przestępstw, których dopuścił się w minionym miesiącu, prokurator rejonowy wydał postanowienie o zastosowaniu wobec agresora środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do brata oraz wejścia na jego posesję.
21.09.2020 Mikołów Ataki na policjantów Interwencje -
Wypadki z udziałem motocyklistów
Na terenie powiatu mikołowskiego odnotowano właśnie dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku odpowiedzialność za zdarzenie ponoszą kierujacy samochodami. Zderzenie z jednośladem to skutek niezachowania ostrożności i złamania elementarnych zasad ruchu drogowego. Życiu poszkodowanych nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Choć ilość zdarzeń z udziałem motocyklistów w powiecie nie jest zatrważająca, policjanci mikołowskiej drogówki apelują o ostrożność!
21.09.2020 Mikołów Profilaktyka Ruch Drogowy -
W pogoni za końmi - nietypowa interwencja orzeskich dzielnicowych
Policjanci z orzeskiego komisariatu mieli do czynienia z nietypową interwencją. Według zgłoszenia świadka, na trasie między dzielnicą Zazdrość a centrum Orzesza, środkiem drogi szły 4 konie. Z uwagi na zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi musieli odnaleźć zwierzęta i otoczyć odpowiednią opieką, żeby nikomu nic się nie stało. Historia zakończyła szczęśliwie bo "uciekinierzy" samodzielnie powrócili do stadniny, a w ruchu drogowym nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia.
18.09.2020 Mikołów Interwencje -
Dzielnicowy w Gromadce Misia Uszatka
Jednym z założeń funkcjonującej na Śląsku koncepcji pracy policjantów prewencji "Dzielnicowy bliżej nas" jest angażowanie się mundurowych w spotkania z szeroką grupą odbiorców, wśród których prowadzone są zajęcia o charakterze profilaktycznym. Aspirant sztabowy Maciej Dobrowolski odwiedził więc przedszkolaków jednej z miejskich placówek w Mikołowie i przekazał kilka cennych wskazówek dotyczących wpływu najmłodszych mikołowian na ich własne bezpieczeństwo.
18.09.2020 Mikołów Profilaktyka -
Przywłaszczyła ponad 30 tysięcy złotych - kolejne zarzuty dla byłej pracownicy banku
42-letnia mieszkanka Orzesza usłyszała kolejne 70 zarzutów przywłaszczenia pieniędzy na szkodę klientki banku. Tym razem ofiarą nieuczciwej, byłej już pracownicy placówki bankowej padła 86-letnia mikołowianka. Niczego nieświadoma seniorka była regularnie okradana przez ponad 4 lata. Sprawcą jest ta sama osoba, która w marcu tego roku, w mikołowskiej komendzie, usłyszała bardzo podobne zarzuty. Za to przestępstwo grozi jej do 3 lat więzienia.
18.09.2020 Mikołów Przestępczość bankowa i kredytowa -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że policjant przed rozpoczęciem legitymowania powinien podać swoje nazwisko?
18.09.2020 Mikołów -
#JestAkcja „Winogrono”
Jeżeli zastanawiasz się, co to za akcja i kto jest największym miłośnikiem owoców w polskiej Policji, to śpieszymy wyjaśnić, że są to nasi kontrterroryści i piloci. Nie są to jednak standardowe winogrona, które zapewne znasz ze swojego menu…
18.09.2020 Mikołów -
Podała wszystkie dane do konta bankowego. 73-latka padła ofiarą oszusta
Policjanci regularnie apelują do seniorów oraz ich najbliższych o ograniczone zaufanie od obcych osób. Oszuści nie próżnują, bacznie obserwując zachowanie swoich potencjalnych ofiar. Mieszkanka Orzesza uwierzyła w słowa mężczyzny, przez którego w zeszłym roku straciła ponad tysiąc złotych. Wczoraj, po raz kolejny, podała mu swoje dane do konta bankowego i tym razem pozbyła się kolejnych 20 tysięcy złotych.
17.09.2020 Mikołów Oszustwa -
"Nowy" sierżant Hektor w odwiedzinach u mikołowskich przedszkolaków
Sierżant Hektor znany jest zdecydowanej więszkości najmłodszych mieszkańców powiatu mikołowskiego. Jest z nami od lat i regularnie towarzyszy policjantom wszędzie tam, gdzie docierają oni z edukacją profilaktyczną dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Wczoraj, w nowym wydaniu i nieco zmienionym wyglądzie, wraz z mundurowymi mikołowskiej komendy, powił się w Przedszkolu nr 12 Bajkowej Przygody, by przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.
17.09.2020 Mikołów Profilaktyka