Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
W pogoni za końmi - nietypowa interwencja orzeskich dzielnicowych
Policjanci z orzeskiego komisariatu mieli do czynienia z nietypową interwencją. Według zgłoszenia świadka, na trasie między dzielnicą Zazdrość a centrum Orzesza, środkiem drogi szły 4 konie. Z uwagi na zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi musieli odnaleźć zwierzęta i otoczyć odpowiednią opieką, żeby nikomu nic się nie stało. Historia zakończyła szczęśliwie bo "uciekinierzy" samodzielnie powrócili do stadniny, a w ruchu drogowym nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia.
18.09.2020 Mikołów Interwencje -
Dzielnicowy w Gromadce Misia Uszatka
Jednym z założeń funkcjonującej na Śląsku koncepcji pracy policjantów prewencji "Dzielnicowy bliżej nas" jest angażowanie się mundurowych w spotkania z szeroką grupą odbiorców, wśród których prowadzone są zajęcia o charakterze profilaktycznym. Aspirant sztabowy Maciej Dobrowolski odwiedził więc przedszkolaków jednej z miejskich placówek w Mikołowie i przekazał kilka cennych wskazówek dotyczących wpływu najmłodszych mikołowian na ich własne bezpieczeństwo.
18.09.2020 Mikołów Profilaktyka -
Przywłaszczyła ponad 30 tysięcy złotych - kolejne zarzuty dla byłej pracownicy banku
42-letnia mieszkanka Orzesza usłyszała kolejne 70 zarzutów przywłaszczenia pieniędzy na szkodę klientki banku. Tym razem ofiarą nieuczciwej, byłej już pracownicy placówki bankowej padła 86-letnia mikołowianka. Niczego nieświadoma seniorka była regularnie okradana przez ponad 4 lata. Sprawcą jest ta sama osoba, która w marcu tego roku, w mikołowskiej komendzie, usłyszała bardzo podobne zarzuty. Za to przestępstwo grozi jej do 3 lat więzienia.
18.09.2020 Mikołów Przestępczość bankowa i kredytowa -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że policjant przed rozpoczęciem legitymowania powinien podać swoje nazwisko?
18.09.2020 Mikołów -
#JestAkcja „Winogrono”
Jeżeli zastanawiasz się, co to za akcja i kto jest największym miłośnikiem owoców w polskiej Policji, to śpieszymy wyjaśnić, że są to nasi kontrterroryści i piloci. Nie są to jednak standardowe winogrona, które zapewne znasz ze swojego menu…
18.09.2020 Mikołów -
Podała wszystkie dane do konta bankowego. 73-latka padła ofiarą oszusta
Policjanci regularnie apelują do seniorów oraz ich najbliższych o ograniczone zaufanie od obcych osób. Oszuści nie próżnują, bacznie obserwując zachowanie swoich potencjalnych ofiar. Mieszkanka Orzesza uwierzyła w słowa mężczyzny, przez którego w zeszłym roku straciła ponad tysiąc złotych. Wczoraj, po raz kolejny, podała mu swoje dane do konta bankowego i tym razem pozbyła się kolejnych 20 tysięcy złotych.
17.09.2020 Mikołów Oszustwa -
"Nowy" sierżant Hektor w odwiedzinach u mikołowskich przedszkolaków
Sierżant Hektor znany jest zdecydowanej więszkości najmłodszych mieszkańców powiatu mikołowskiego. Jest z nami od lat i regularnie towarzyszy policjantom wszędzie tam, gdzie docierają oni z edukacją profilaktyczną dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Wczoraj, w nowym wydaniu i nieco zmienionym wyglądzie, wraz z mundurowymi mikołowskiej komendy, powił się w Przedszkolu nr 12 Bajkowej Przygody, by przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.
17.09.2020 Mikołów Profilaktyka -
Zaostrzenie kar za przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom po wydarzeniach w Pastuchowie
– Musimy jeszcze skuteczniej zwalczać przestępczość przeciwko funkcjonariuszom. Jedną z metod będzie zaostrzenie kar za popełnienie przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, czynną napaść na niego i znieważanie – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (16 września br.) konferencji prasowej. W konferencji wziął udział premier Mateusz Morawiecki i gen. insp. Jarosław Szymczyk – komendant główny Policji.
17.09.2020 Mikołów Akcje policyjne -
Kompletnie pijana wjechała w ogrodzenie kościoła
Dzielnicowi mikołowskiej komendy zatrzymali 46-latkę, która wjechała w ogrodzenie posesji kościoła w dzielnicy Borowa Wieś. Wyczuwalna silna woń alkoholu nie pozostawiała wątpliwości, że kobieta może być nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organiźmie. Dalece nieodpowiedzialne zachowanie mieszkanki powiatu gliwickiego zakończyło się zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy, a w konsekwencji grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.
17.09.2020 Mikołów Nietrzeźwi kierujący -
“Prowadzę jestem trzeźwy – Dołącz do mnie !” ze wsparciem śląskiej Policji
Wystartowała najnowsza odsłona kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” pod hasłem „Dołącz do mnie!”. Partnerami akcji są: Samorząd Województwa Śląskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ambasadorem kampanii został kierowca rajdowy, Kajetan Kajetanowicz.
17.09.2020 Mikołów Akcje policyjne Ruch Drogowy