Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pierwsze w tym roku stacjonarne spotkanie z władzami powiatu
Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie wraz ze swoim Zastępcą wzięli udział w pierwszym w tym roku stacjonarnym spotkaniu z władzami powiatu mikołowskiego, na którym omówiono aktualne wydarzenia w naszym regionie oraz gdzie poddanno analizie bieżącą sytuację epidemiologiczną. Nadkomisarz Klimczak zwrócił uwagę na spadek liczby kontrolowanych miejsc kwarantanny i działania policjantów przy zabezpieczaniu prawidłowego przebiegu egzaminów maturalnych.
21.05.2021 Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Hulajnogi elektryczne, UTO i UWR
Od czwartku, 20 maja, obowiązują nowe regulacje w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym dotyczące coraz popularniejszych, nowoczesnych środków transportu. Ustawa jasno precyzuje, czym są dostępne na rynku i widziane na ulicach (i chodnikach) „pojazdy” ułatwiające miejskie podróże. Zdefiniowane zostały także prawa i obowiązki korzystających z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego (UTO) oraz urządzeń wspomagających ruch (UWR).
20.05.2021 Mikołów Ruch Drogowy -
Dziś działania "Bezpieczny cyklista"
Wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz ze zmianą pory roku na naszych drogach jest coraz więcej miłośników jednośladów (motocykli, motorowerów, rowerów). W trosce o ich bezpieczeństwo mikołowscy policjanci przeprowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpieczny cyklista". Start punktualnie o godzinie 14:00.
20.05.2021 Mikołów Akcje policyjne Ruch Drogowy -
Stare numery telefonów Policji wkrótce przestaną działać
Jeszcze tylko do końca czerwca można będzie dodzwonić się na stare numery telefoniczne wszystkich jednostek Policji w całym kraju. O zmianach informujemy od ponad roku, a jak wynika z przeprowadzonych analiz, nadal dziennie przyjmujemy ponad 6 tysięcy połączeń poprzez starą numerację. Od 1 lipca będzie można skontaktować się z nami telefonicznie jedynie wybierając prefiks MSWiA - 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory wyłącznie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega
20.05.2021 Mikołów Logistyka, wyposażenie -
Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
20.05.2021 Mikołów Opinia publiczna -
Przykuł uwagę policjantów, bo nie zapiął pasów. Był poszukiwany...
Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Spotkanie z policjantami nie zakończyło się dla mieszkańca Orzesza tylko mandatem karnym. Mężczyzna był bowiem poszukiwany i na blisko 4 lata trafił do więzienia.
19.05.2021 Mikołów Poszukiwani -
Ruszyły spotkania z seniorami
Luzowanie obostrzeń sanitarnych spowodowało, że wreszcie można było spotkać się twarzą w twarz i porozmawiać o zagrożeniach jakie czyhają na najstarszych mieszkańców naszego regionu. Policyjni profilaktycy wraz z pracownikiem samorządu powiatu do spraw polityki prosenioralnej zawitali w miejscowych klubach seniora z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa starszych osób.
19.05.2021 Mikołów Profilaktyka Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Szef mikołowskich policjantów odznaczony za zasługi dla pożarnictwa
Za nieustającą współpracę i wymierne efekty podejmowanych wspólnie ze strażą działań Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak, został odznaczony Złotym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa". Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Śląskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP to wyjątkowe wyróżnienie szef mikołowskich stróżów prawa otrzymał z rąk prezesa miejscowej OSP.
19.05.2021 Mikołów Uroczystości Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Pędził z prędkością 192 km/h
Policjanci grupy "Speed" z Mikołowa zatrzymali kierującego audi, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. Przy ograniczeniu do setki, 46-latek miał na liczniku 192 km/h. Prawa jazdy nie stracił, bo był poza obszarem zabudowanym, jednak spotkanie z mundurowymi zakończył wysokim mandatem i punktami karnymi. Kierowco - daj szansę sobie i innym dotrzeć do celu!
18.05.2021 Mikołów Ruch Drogowy Wykroczenia -
Zaparkował obok policjantów, by dopompować opony. Był pijany
W ręce mundurowych z mikołowskiej grupy "Speed" wpadł 63-letni mężczyzna, który przyjechał na stację paliw w centrum miasta, by dopompować powietrze w oponach swojego samochodu. Tak się złożyło, że zaparkował tuż obok policyjnego radiowozu i chwiejnym krokiem ruszył w kierunku dystrybutora.
18.05.2021 Mikołów Nietrzeźwi kierujący