Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Nagle zjechał na pobocze i uderzył w płot. Miał blisko 2 promile
Policjanci drogówki zatrzymali kierującego osobówką, który jadąc ulicą Graniczną w Mikołowie w pewnym momencie zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organiźmie 64-latka blisko 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Knurowa grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
29.09.2021 Mikołów Nietrzeźwi kierujący -
Ponad stu policjantów złożyło rotę ślubowania
Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyła się ceremonia ślubowania. Rotę ślubowania od 122 nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn. Troje z nich trafi do garnizonu mikołowskiego. Uroczystość była także okazją do wręczenia 15 policjantom odznaczeń państwowych i medali resortowych, a także powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji pierwszej w historii śląskiej Policji kobiety.
29.09.2021 Mikołów Kadry Uroczystości -
Jechał za szybko, wjechał w ogrodzenie
Warunki drogowe zdawały się być dobre, jednak prędkość kierującego osobówką okazała się zbyt duża. Mieszkaniec Wyr jadąc o poranku ulicą Wagonową wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Mikołowska drogówka apeluje o ostrożną i rozważną jazdę!
28.09.2021 Mikołów Ruch Drogowy -
Terminale płatnicze w codziennej służbie policjantów mikołowskiej drogówki
Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie w trakcie pełnionej służby wykorzystują terminale płatnicze. Posiadanie takiego urządzenia usprawnia uiszczenie grzywny, którą policjanci nakładają wypisując mandat. Takie rozwiązanie nie tylko uchroni nas przed konsekwencjami zagubienia druku czy roztargnienia, jest bowiem formą udogodnienia dla kierowców.
28.09.2021 Mikołów Jakość i zarządzanie -
Potrącenie rowerzysty w centrum Mikołowa
Policjanci Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w centrum miasta. Kierujący samochodem ciężarowym wyjeżdżając z terenu zakładu pracy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu jednośladem i doprowadził do zderzenia. Nieprzytomny 64-latek trafił do szpitala.
28.09.2021 Mikołów Ruch Drogowy
-
Narodowy Spis Powszechny - zostały ostatnie dni
Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Przeprowadzany jest w formie samospisu internetowego, poprzez infolinię spisową lub wywiadu z rachmistrzem. Pamiętaj! Masz czas tylko do końca września tego roku.
27.09.2021 Mikołów Statystyka -
Dzielnicowi promują dobre praktyki wśród dzieci
Coroczna akcja "Bezpieczna droga do szkoły" trwa. Jej założniem jest poprawa bezpieczeństwa naszych dzieci jako początkujących uczestników ruchu drogowego. Wpajanie pożądanych nawyków w codziennym podróżowaniu młodych mieszkańców powiatu mikołowskiego staje się więc obligatoryjnym elementem działań profilaktycznych Policji. W minionym tygodniu dzielnicowi odwiedzili kilka placowek, w których promowali dobre praktyki głównie w ruchu drogowym.
27.09.2021 Mikołów Akcje policyjne Profilaktyka -
Pijany bez prawa jazdy uderzył w drzewo
Policjanci mikołowskiej drogówki zostali wezwani do wypadku, w którym kierujący mercedesem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 20-letni mężczyzna był już wcześniej znany mundurowym, bo kilka miesięcy temu pijany prowadził samochód. Tym razem także wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu – miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
27.09.2021 Mikołów Nietrzeźwi kierujący -
Dzielnicowy spotkał się z łaziskimi seniorami
Jeden z dzielnicowych Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wziął udział w profilaktycznym spotkaniu z seniorami miasta. Policjant przekonywał jak ważna jest ich wzmożona czujność oraz ograniczone zaufanie w kontaktach z nieznajomymi. Proceder oszustw metodą "na policjanta", "na wnuczka" czy "pracownika spółdzielni" wcale nie maleje, a przestępcy ciągle udoskonalają metody działania i z niezwykłą skutecznością trafiają w dobroduszność seniorów.
23.09.2021 Mikołów -
Ogólnodostępny alkomat jest już w mikołowskiej komendzie
Przy wejściu do budynku Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Sprzęt został sfinansowany przez Urząd Miasta Mikołów.
23.09.2021 Mikołów Profilaktyka Współpraca Policji z innymi podmiotami