Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zaproszenie na konferencję naukową z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę
Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. z/s w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę 1918-2018. Konferencja „Honor i Ojczyzna – oto hasła, którymi w życiu Twoim masz się kierować” odbędzie się 15 listopada 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
09.11.2018 Mikołów Kultura Opinia publiczna -
Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych służb mundurowych
W czwartek 8 listopada 2018 r. minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
09.11.2018 Mikołów Opinia publiczna -
List Komendanta Głównego Policji do Policjantek i Policjantów
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.
07.11.2018 Mikołów Opinia publiczna -
Propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy – pełna treść projektu porozumienia
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia.
06.11.2018 Mikołów Opinia publiczna -
Podsumowanie akcji "Znicz 2018" w powiecie mikołowskim
Dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2018", w której uczestniczyli policjanci wydziałów ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na mikołowskich drogach doszło do 9 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.
05.11.2018 Mikołów Akcje policyjne Ruch Drogowy -
"Znicz 18"- zmiany w organizacji ruchu
W związku z dniem Wszystkich Świętych mieszkańcy naszego powiatu oraz osoby przyjezdne powinny spodziewać się zmian w organizacji ruchu. Policjanci podczas prowadzonych działań "Znicz 2018" będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.
31.10.2018 Mikołów Ruch Drogowy -
Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych
W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.
31.10.2018 Mikołów Profilaktyka -
Zderzenie czołowe na ulicy Orzeskiej
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Łaziskach Górnych na ulicy Orzeskiej. Kierujący suzuki zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czoło z samochodem renault megane, którym kierowała mieszkanka Łazisk Górnych. 82- letni kierowca suzuki trafił na obserwację do szpitala.
31.10.2018 Mikołów Ruch Drogowy -
Zarzuty dla rozbojarza
Policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych zatrzymali 19- letniego mężczyznę, który dokonał rozboju na swojej babci. Po przedstawieniu zarzutów, Prokuratura Rejonowa w Mikołowie zastosowała wobec łaziszczanina dozór policyjny połączony z zakazem zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną.
31.10.2018 Mikołów Rozboje -
Śląska drogówka i muzycy z "Feel" apelują: Bezpieczeństwo, to gra zespołowa!
Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się konferencja prasowa, na której pierwszy raz zaprezentowano spot: „Bezpieczeństwo to gra zespołowa” autorstwa śląskiej policji. Powstał on w celu zapobiegania zagrożeniom na drodze i budowania właściwych relacji pomiędzy pieszymi, a kierującymi. Akcję przygotował Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, a inicjatywę wsparli członkowie zespołu „Feel”, którzy jako bohaterowie spotu apelowali, aby na drodze zawsze działać zespołowo dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa.
31.10.2018 Mikołów Akcje policyjne Ruch Drogowy Współpraca Policji z innymi podmiotami