Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Potrącenie 17-letniego rowerzysty
Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj wieczorem w Orzeszu na ulicy Damrota. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierująca osobowym volkswagenem, 28-letnia kobieta, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, uderzyła w tył jadącego prawidłowo rowerem mężczyznę. Poszkodowany ze złamaną nogą trafił do katowickiego szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa. Zatrzymano jej prawo jazdy. Czynności w sprawie trwają.
02.10.2019 Mikołów Nieszczęśliwe wypadki Ruch Drogowy -
Karambol w Orzeszu
Do zderzenia się pięciu samochodów doszło wczoraj po południu w centrum Orzesza na ulicy Rybnickiej. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący renault 39-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył fiata seicento. Ten z kolei, siłą odrzutu, uderzył w kolejny pojazd. W podobny sposób uszkodzone zostały jeszcze dwa inne auta. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jak widać - chwila nieuwagi - może doprowadzić do poważnych konsekwencji.
02.10.2019 Mikołów Ruch Drogowy -
Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy w korpusie służby cywilnej
Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w korpusie służby cywilnej. Ogłoszenie dotyczy starszego referenta w Zespole Prezydialnym. Ostateczny termin składania dokumentów mija 11 października br.
02.10.2019 Mikołów Kadry -
XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego
XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego wpisały się w obchody 100.rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze udział wzięli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży oraz przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem na czele. Garnizon mikołowski reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak.
02.10.2019 Mikołów Uroczystości -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że nastąpiły zmiany w przyjmowaniu zgłoszeń z numeru alarmowego?
02.10.2019 Mikołów -
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - ogólnopolskie działania Policji
O godzinie 06.00 rano w dniu 2 października rozpoczynają się działania policjantów drogówki pod nazwą "NURD". Mimo, iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
01.10.2019 Mikołów Akcje policyjne Ruch Drogowy -
Mundurowi wśród zwierząt
W sobotnie przedpołudnie na mikołowskim rynku zrobiło się nad wyraz tłoczno. Oprócz przechodniów wracających z torbami pełnymi zakupów, pojawili się miłośnicy zwierząt - małych i dużych. Wśród nich, mundurowi z Mikołowa. Pierwszy Mikołowski Dzień Zwierząt nie mógł odbyć się bez tych, którzy, realizując zadania wynikające z Ustawy o ochronie zwierząt, podejmują przedsięwzięcia zapewniające lepszą ochronę zwierzętom i zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.
30.09.2019 Mikołów Akcje policyjne Profilaktyka
-
Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem biegaczy
Z policyjnego punktu widzenia - spokojnie i bez żadnych negatywnych zdarzeń zakończyło się sobotnie spotkanie sportowe: XVII Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka oraz trzecią edycję biegu Mikołów na "szóstkę". Mundurowi z drogówki oraz wydziału prewencji dbali o bezpieczeństwo biegaczy oraz kibiców. W zabezpieczeniu wzięło udział łącznie 10 policjantów.
30.09.2019 Mikołów Ruch Drogowy Zabezpieczenie imprez masowych -
Policjanci rakowi na wspak
Policjanci garnizonu mikołowskiego wzięli udział w charytatywnym pikniku zorganizowanym dla 4-letniego mieszkańca Wyr. Pod hasłem "Rak na Wspak! Piotruś vs białaczka!" ci wszyscy, dla których los chorego Piotrusia nie jest obojętny zebrali się w sobotę na Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym im. Braci Góralczyków by zebrać środki na jego leczenie oraz zarejestrować nowych, potencjalnych dawców szpiku. Najmłodszych uczestników wydarzenia zabawiał sierżant Hektor - stały już bywalec spotkań z dziećmi.
30.09.2019 Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Dzielnicowi na pikniku integracyjnym z uczniami szkoły specjalnej
X Jublieuszowy Piknik Integracyjny, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie odbył się w miniony piatek po południu w samym sercu Mikołowa. Wśród między innymi pokazów kulinarnych i występów dzieci, można było spotkać się z dzielnicowymi, którzy zaprezentowali uczniom policyjny radiowóz, udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa, opowiadali o zawodzie policjanta. Chętnych do wsiadania za "policyjne kółko" było oczywiście sporo.
30.09.2019 Mikołów Profilaktyka