Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Ostanie dni wakacji na śląskich drogach bardzo tragiczne...
W czasie minionego weekendu na drogach aglomeracji śląskiej zginęło 11 osób. W jednym zdarzeniu, do którego doszło w powiecie gliwickim, po zderzeniu busa z autobusem zginęło 9 osób, a 7 doznało poważnych obrażeń ciała. Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania przez jednego z uczestników ruchu. Skutki takiego zachowania, okazały się tragiczne...
25.08.2020 Mikołów Ruch Drogowy -
Groził pracownikowi ochrony sklepu. Właśnie usłyszał zarzuty
38-letni mężczyzna notorycznie widywany jest przy jednym z łaziskich dyskontów. Według relacji świadków, zaczepia on klientów, prosząc o drobne. Tak też było w minioną sobotę, dlatego też pracownik ochrony sklepu po raz kolejny zwrócił mu uwagę. Wtedy doszło między nimi do starcia, a 38-latek grożąc tamtemu pobiciem i pozbawieniem życia "obiecał", że będzie czekał na niego tuż po zakończeniu jego pracy. Do niczego jednak nie doszło, gdyż wcześniej policjanci zatrzymali agresora.
24.08.2020 Mikołów Bójki i pobicia -
Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020
Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.
24.08.2020 Mikołów Ruch Drogowy Statystyka -
Czy wiesz, że?
Czy sprzedawca ma prawo żądać od kupującego alkohol okazania dokumentu stwierdzającego wiek?
24.08.2020 Mikołów -
Wpadł podczas kontroli prędkości. Najbliższe 5 lat spędzi w więzieniu
Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali mieszkańca Knurowa, poszukiwanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Najbliższe 5 lat mężczyzna spędzi w więzieniu. W ręce mundurowych wpadł zupełnie przypadkiem. Lekceważąc ograniczenia prędkości mknął bowiem krajową "wiślanką" wprost na policyjny radar. 41-latek jeszcze dziś trafi do aresztu śledczego. Będzie też musiał odpowiedzieć za popełnione wykroczenia drogowe.
24.08.2020 Mikołów Poszukiwani -
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - policyjna profilaktyka trwa
Akcja profilaktyczna "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to ogół działań, których patronem jest MSWiA. Głównym jej celem jest upowszechnienie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą, zagrożeń jakie pojawiają się w miejscu relaksu i wypoczynku zdecydowanej większości osób. Prowadzona jest zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Jak pokazują ostatnie statystki, ofiary utonięć to osby niemalże w każdej grupie wiekowej. Policjanci powiatu mikołowskiego przyłączają się do działań.
24.08.2020 Mikołów Profilaktyka -
Zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w którym zostało malutkie dziecko
W piątkowe popołudnie policjanci mikołowskiej patrolówki zostali wezwani do pomocy kobiecie, która przez przypadek zatrzasnęła w samochodzie kluczyki. Problem w tym, że w samochodzie został jej niespełna dwuletni synek. Wysoka temperatura powodowała, że z minuty na minutę warunki wewnątrz pojazdu pogarszały się. W trosce o życie i zdrowie malucha mundurowi wybili w aucie szybę, a chłopiec trafił pod opiekę matki.
24.08.2020 Mikołów Interwencje -
Młodzi (nie)bezpieczni na drodze
Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Jedną z głównych przyczyn tych tragicznych zdarzeń jest nadmierna prędkość, która ma decydujący wpływ na ich konsekwencje.
21.08.2020 Mikołów Profilaktyka Ruch Drogowy -
Policjanci w dalszym ciągu sprawdzają czy osoby przebywające na terenie powiatu mikołowskiego przestrzegają kwarantanny
Policjanci z Mikołowa, Orzesza i Łazisk Górnych w dalszym ciągu sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu. Policjanci informują również o zainstalowaniu w telefonach komórkowych aplikacji kwarantanna domowa.
21.08.2020 Mikołów Katastrofy, klęski żywiołowe -
Mieszkanka Orzesza padła ofiarą oszusta
Pojawił się nagle i zaczął dokonywac pomiarów przy jednym z ogródków w Orzeszu. Właścicielkę poinformował, że garaż na jej posesji nie jest naniesiony na mapie geodezyjnej, a to niezgodne z przepisami. Zaproponował "szybkie i polubowne" załatwienie sprawy za jedyne 100 zł. W kilkanaście minut 65-letnia orzeszanka padła ofiarą oszusta. Policjanci apelują o rozsądek i czujność! Wykorzystując łatwowierność seniorów przestępcy w prosty sposób nabijają swój portfel.
21.08.2020 Mikołów Oszustwa