Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Brak koncentracji za kierownicą może doprowadzić do tragedii - kierująca osobówką przeoczyła skrzyżowanie
Konsekwencjami w postaci mandatu karnego oraz uszkodzonym samochodem zakończyła się piątkowa podróż mieszkanki Łazisk Górnych, która przeoczyła jedno z głównych skrzyżowań w miejscowości Gostyń. To niewiele w porównaniu z tym, jak mogła zakończyć się ta chwila nieuwagi. Utrudnione przez gęstą mgłę warunki drogowe tego dnia nie pomagały kierowcom. Policjanci apelują o maksymalną koncentrację podczas jazdy i dostosowywanie jej sposobu do sytuacji na drodze.
21.12.2020 Mikołów Ruch Drogowy -
Rozpoznajesz mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom nas!
Policjanci łaziskiego komisariatu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży perfum o łącznej wartości blisko 1000 złotych na szkodę miejscowej drogerii. Do przestępstwa doszło 12 grudnia 2020 roku w placówce przy ulicy Plac Ratuszowy. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na zdjęciu mężczyzny.
17.12.2020 Mikołów Kradzieże -
List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych polskiej Policji
Dziękuję za ogromny trud, wysiłek i poświęcenie. Za Wasze zaangażowanie i oddanie służbie mimo częstej krytyki, zarówno politycznej, jak i medialnej, oraz za odporność na płynący w naszą stronę hejt. Dziękuję po prostu za to, że jak zawsze liczyć mogą na Was Polska i Polacy.
17.12.2020 Mikołów Kadry -
Kierujący bez uprawnień do jazdy, za to z całą listą przewinień drogowych
Policjanci mikołowskiej drogówki podczas kontroli prędkości na jednej z ulic w Mikołowie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który przekroczył dozwolony w tym miejscu limit. Szybko okazało się, że aktualnie nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem, a na swoim koncie ma szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Spotkanie z mundurowymi zakończył kolejnym mandatem oraz koniecznością stawienia się w sądzie. Za zignorowanie decyzji o cofnięciu uprawnień grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
17.12.2020 Mikołów Ruch Drogowy Wykroczenia -
W święta bądźmy wylogowani
Śląscy policjanci rozpoczynają okres świąteczny nową kampanią społeczną, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem cyberzagrożeń oraz higieny używania internetu. Policjanci pragną zwrócić uwagę na coraz częściej występujące zagrożenie uzależniania się od „życia w sieci”. W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie powstały materiały promujące kampanię oraz spot, do obejrzenia którego już teraz zachęcamy.
17.12.2020 Mikołów Profilaktyka -
Kradła pieniądze na alkohol dla znajomych
Policjanci mikołowskiej patrolówki zatrzymali mieszkankę Łazisk Górnych, która jako pracownik jednego z miejscowych sklepów z używaną odzieżą okradała placówkę z codziennych utargów oraz jedną ze współpracownic. Jak sama przyznała, gotówka byla jej potrzebna, gdyż znajomi prosili ją o pożyczkę na.. zakup alkoholu. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i zobowiązała się zwrócić skradzione ponad tysiąc złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
16.12.2020 Mikołów Kradzieże -
W cyklu profilaktycznych spotkań z uczniami
Mimo trwającej epidemii oraz znacznie zmniejszonej społecznej aktywności policyjni profilaktycy cały czas prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą miejscowych szkół. Mundurowi omawiają różne zagrożenia, ale głównie skupiają się na tematyce cyberprzestępczości. Tym razem spotkanie w sieci odbyło się z młodymi mieszkańcami Orzesza.
14.12.2020 Mikołów Profilaktyka Przestępczość internetowa -
Publikujemy wizerunek - kto rozpoznaje tego mężczyznę?
Policjanci łaziskiego komisariatu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży szerokiej gamy artykułów na szkodę sklepu Biedronka. Do przestępstwa doszło 9 grudnia 2020 roku w dyskoncie przy ulicy Kościuszki. Łączne straty sięgają kwoty ponad 3 tysięcy złotych. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na zdjęciu mężczyzny.
14.12.2020 Mikołów Kradzieże -
Wideokonferencja o stanie bezpieczeństwa w powiecie
Informacja między innymi w zakresie przestępczości, zdarzeń drogowych, nietrzeźwych kierujących czy interwencji związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego w dobie walki z Covid-19, stała się przedmiotem, zorganizowanej z inicjatywy komendanta Policji, wideokonferencji z udziałem przedstawicieli lokalnych samorządów. O tym jak minęły ostatnie miesiące w służbie mikołowskich mundurowych oraz jak wypada ocena poziomu bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim opowiedział nadkom. Dariusz Klimczak.
11.12.2020 Mikołów Statystyka Współpraca Policji z innymi podmiotami -
O kulturze w Internecie - policyjny profilaktyk na lekcjach on-line
Internet to potężna przestrzeń. To też miejsce spotkań wielu młodych ludzi, którzy kryją się pod swoimi nickami i awatarami. Tak samo jak w bezpośrednich kontaktach, w sieci obowiązują pewne zasady. O netykiecie i konsekwencjach jej łamania, hejcie i mowie nienawiści, z młodzieżą jednej z mikołowskich szkół średnich rozmawiał policyjny profilaktyk. Podczas lekcji on-line zachęcał uczniów do wzajemnego szacunku, nawiązując tym samym do obchodzonego wczoraj Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.
11.12.2020 Mikołów Profilaktyka