Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi wraz z kryminalnymi Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 22-letniego mieszkańca Łazisk, który najpierw włamał się do mieszkania swojego ojca, a następnie zabrał stamtąd komputer. Młody człowiek w takim sposobie wejścia nie widział nic nadzwyczajnego, twierdził bowiem, iż sprzęt jest jego własnością. Noc spędził w policyjnym areszcie.
Dodano: 28.04.2017 Włamał się do mieszkania ojca -
Przypominamy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo.
Dodano: 28.04.2017 Punkty karne online - uwaga na fałszywe strony! -
Rusza kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.
Dodano: 28.04.2017 "Nie bądź następny..." -
W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię "Nie bądź następny". Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji. Towarzyszy mu przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Na konferencji prasowej wystąpili policjanci, partnerzy programu oraz bohater filmu Patryk Chmielowiec, którzy przedstawili uczestnikom założenia tej kampanii promującej bezpieczeństwo motocyklistów.
Dodano: 27.04.2017 Inauguracja kampanii śląskiej drogówki "Nie bądź następny" -
W Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyło się spotkanie mundurowych z mieszkańcami naszego regionu. Była to kolejna okazja do bezpośredniego kontaktu i omówienia tematyki związanej z szeroko pojętym bezpieczeństwem tej grupy osób. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas".
Dodano: 27.04.2017 Rozmawiali o bezpieczeństwie mieszkańców -
Policja w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a także wsparcia działań poszukiwawczych lub ratowniczych może uzyskiwać dane przekazu telekomunikacyjnego – tzw. bilingi. Może to również robić w celu zapobiegania i wykrywania przestępstw.
Dodano: 26.04.2017 POLICJA KORZYSTA Z TZW. BILINGÓW RATUJĄC LUDZKIE ŻYCIE ORAZ W CELU ZAPOBIEGANIA LUB WYKRYWANIA PRZESTĘPSTW -
Wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli mundurowi oraz przedstawiciele samorządów z naszego regionu, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas”.
Dodano: 26.04.2017Rozmawiali o bezpieczeństwie. Dziś każdy ma na nie wpływ
-
Właśnie zakończyły się zorganizowane przez miejscowy urząd pracy Targi Edukacji i Pracy. Pojawiło się mnóstwo przedsiębiorców, którzy swoją bogatą ofertą zachęcali młodych ludzi do podjęcia reprezentowanych przez nich zawodów. Jednym z pracodawców była także mikołowska policja. Osobom zainteresowanym wstąpieniem do służby udzielano niezbędnych informacji oraz omówiono proces rekrutacji. Była to także doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy.
Dodano: 25.04.2017 Mikołowska komenda na Targach Edukacji i i Pracy -
Już dzisiaj w Hali Sportowej MOSiR w Mikołowie, w godzinach od 11:00 do 16:00 odbędą się Targi Edukacji i Pracy. Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz poszczególnych profesji. Mikołowska komenda zaprasza do zapoznania się z ofertą i wstąpienia w szeregi tej wyjątkowej formacji.
Dodano: 25.04.2017 Spotkaj się z nami na Targach Pracy i zostań policjantem -
Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. W stosunku do ostatniego badania aż o 9 procent wzrósł odsetek badanych, którzy uważają, że Polska jest bezpiecznym krajem. Niewątpliwie to również zasługa m. in. coraz skuteczniejszych działań podejmowanych przez Policję.
Dodano: 25.04.2017 Rekordowy poziom poczucia bezpieczeństwa