Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na orzeskim "Baranioku"

Data publikacji 29.07.2022

Profilaktyka bezpieczeństwa w zakresie wypoczynku nad wodą, z uwagi na ciągle rosnącą liczbę utonięć na terenie całego kraju, zdaje się być jednym z najważniejszych elementów działań prewencyjnych Policji. Z kampanią "Kręci mnie bezpieczeństwo" mundurowi z orzeskiego komisariatu pojawili się na miejscowym "Baranioku".

Czas wakacji i beztroskiego wypoczynku kojarzy się z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety, jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci prowadzą działania w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Orzeszu, wspomagani przez mikołowską profilaktyk st.sierż. Izabelę Kempkę, pojawili się na terenie zbiornika wodnego "Baraniok" by uświadamiać i zachęcać przebywające tam osoby do stałego podnoszenia świadomości zagrożeń, jakie związane są w wypoczynkiem nad wodą.

Policjanci apelują:
Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą, zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby!

  • dzielnicowy przed wejściem na teren ośrodka "Baraniok". Mężczyzna trzyma plakat promnujący kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
  • policjant idzie ścieżką ośrodka wypowycznkowego "Baraniok"
  • ulotki informacyjne kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Powrót na górę strony