Wiadomości

Data publikacji 26.07.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wraz z mikołowską profilaktyk pojawili się na terenie obleganego, zwłaszcza w upalne dni, Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego " Żabka". Mundurowi przekazywali cenne porady dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą i zachęcali obecne tam dzieci, by swoją wiedzą dzieliły się z rówieśnikami.

Wczoraj (25 lipca) w południe dzielnicowi łaziskiej jednostki: asp. Wojciech Witczak, sierż.sztab. Patryk Stalmach oraz st.sierż. Sebastian Kapias wraz z policyjną profilaktyk st.sierż. Izabelą Kempką odwiedzili miejscowy obiekt wodny, na którym w okresie letnim pojawiają się tłumy mieszkańców z całego powiatu mikołowskiego. Policjanci rozmawiali zwłaszcza z dziećmi, które chętnie podejmowały dyskusje i dzieliły się swoją wiedzą dotyczącą zasad bezpiecznego wypoczynku. Mundurowi realizowali w ten sposób założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . Ta ogólnopolska akcja adresowana do wszystkich osób wypoczywających w rejonie akwenów. W działania zaangażowano również zarządców kąpielisk, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne oraz firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynkające z odpoczynku nad wodą, a także promowanie odpowiedzialnych postaw i ograniczenie wypadków

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdają ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą i na turystycznych szlakach. Mundurowi przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku oraz zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m.in. informacje o tzw. „dzikich kąpieliskach” oraz miejscach niebezpiecznych.

W ramach trwajacej akcji, zaplanowano konkurs na przygotowanie krótkiego spotu filmowego, przedstawiającego bezpieczny wypoczynek nad wodą pn. „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”. W konkursie wziąć mogą udział osoby w wieku od 5 do 16 lat. Prace konkursowe można przesyłać do dnia 9 września 2022 r. na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

  • trzech policjantów idących chodnikiem, w tle obiekt rekreacyjny w Łaziskach Górnych
  • dzielnicowy rozmawia z dziewczynkami, trzyma w ręce pomarańczowy worek na obuwie
  • policjanci rozmawiają z dziećmi, jeden z nich trzyma plakat kampanii
  • dzielnicowy rozmawia z dziećmi, jest słoneczny dzień
  • dzielnicowi prowadzą rozmowę z dziećmi, słoneczny dzień
  • logo kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Powrót na górę strony