Wiadomości

Z kampanią "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na mikołowskim basenie

Data publikacji 21.07.2022

Wyjątkowo wysokie temperatury w ostatnich dniach powodują, że sporo osób swój wolny czas spędza nad wodą. Dzielnicowi i policyjna profilaktyk z Mikołowa wykorzystali więc ten czas, by porozmawiać z dziećmi i ich opiekunami na miejscowym basenie. Mundurowi promują w ten sposób ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Dlatego już po raz szósty wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Partnerem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.

Dziś w przed południem policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wybrali się na miejski base, gdzie wypoczywało mnóstwo dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Policyjna profilaktyk zadawała pytania, a za poprawne odpowiedzi młodzi mieszkańcy powiatu mikołowskiego mogły zdobyć drobne gadżety, które przydadzą się podczas wodnej rekreacji.

Dzielnicowi przypominali o obowiązku korzystania tylko ze strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli. Mundurowi mówili również o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z uroków wodnych kąpieli oraz o obowiązku przestrzegania regulaminu kąpieliska. Rodziców i opiekunów zobowiązywali do tego, aby pociechy zawsze były w zasięgu ich wzroku. Zwrócili również uwagą na to, aby nie pozostawiać na plaży rzeczy bez opieki, ponieważ mogą stać się łatwym łupem dla potencjalnych złodziei.

  • policjantka w mundurze, w tle miejski basen
  • worek z logo kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
  • troje policjantów nad miejskim basenem
  • policjant trzyma w ręce plakat z poradami dotyczącymi bezpiecznego wypoczynku nad wodą
  • troje policjantów rozmawia z dziećmi zgromadzonymi nad basenem
  • policjanci rozmawiają z grupą dzieci wypoczywającymi nad miejskim basenem
  • policjantka wskazuje na plakt trzymany przez dzielnicowego
  • policjantka przekazuje dziecku gadżet, w tle inne dzieci
Powrót na górę strony