Mimo niskiej temperatury miał opuszczone w aucie wszystkie szyby. Pijany kierowca nie umknął uwadze policjantów drogówki
Wzmożona czujność patrolu drogówki doprowadziła w weekend do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierowców. Tym razem pijani za kierownicą pojawili się w Mikołowie i w Orzeszu. Mieszkańcy powiatu mikołowskiego nie mają już prawa jazdy, a materiały z postępowania karnego wkrótce trafią do sądu.
Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Mikołowscy policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. W miniony weekedn mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących:
Mikołów, ulica Bielska, rejon stacji paliw, 6 listopada, godzina 07:35: badanie stanu trzeźwości kierującego volkswagenem lupo 57-letniego mieszkańca Wyr wykazało w jego organiźmie 2,1 promila. Mundurowi od razu zwrócili na niego uwagę, gdy ten przejeżdżając obok ich radiowozu, mimo dosyć niskiej temperatury na zewnątrz, miał opuszczone w pojeździe wszystkie szyby.
Orzesze, ulica Traugutta, godzina 11:15, kierujący motorowerem 57-letni orzeszanin miał w organiźmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że w lipcu ubiegłego roku mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy, bo wtedy też wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości, a w tym roku sąd rejonowy objął go 3-letnim zakazem prowadzenia.
W obu przypadkach materiały z postępowania karnego trafią do mikołowskiego sądu. Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami - za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.