Policyjni profilaktycy na międzypokoleniowym spotkaniu w I Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie
Kampania "POMOSTY - łączymy pokolenia" właśnie kończy swój drugi etap i lada moment wkroczy w kolejny. W ramach tego przedsięwzięcia w jednym z mikołowkich liceów zorganizowano spotkanie uczniów z najbardziej aktywnymi seniorkami powiatu mikołowskiego. Wśród obecnych tam osób nie mogło zabraknąć profilaktyków z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.
20 października to wyjątkowy dzień. W kalendarzu oznaczony Europejskim Dniem Seniora. O tym, jak ważna jest właściwa i poprawna relacja ze starszymi osobami i czego można się od naszych dziadków nauczyć, starał się uświadomić młodym ludziom mł.asp. Artur Ceran. Policyjny profilaktyk, który od samego początku aktywnie uczestniczy w kampanii społecznej powiatu mikołowskiego "POMOSTY - łączymi pokolenia" zachęcał uczniów do zrozumienia problemów, z jakimi zmagaja się każdego dnia seniorzy: zdrowotnymi, finansowymi, tych związanych ze społecznym wykluczeniem. Odnosząc się do działań Policji, apelował on do młodych, by zadbali o ich bezpieczeństwo - zwłaszcza w dobie szeroko rozwiniętej przestępczości, w której oszuści wykorzystują łatwowierność i dobre serce seniorów, co chwila wyłudzając od nich niemałe sumy pieniędzy, głównie posługując się legendą "na wnuczka", "na pracownika administracji, urzędu".
Na spotkaniu obecna była również współorganizatorka kampanii, zajmująca się polityką prosenioralną w powiecie mikołowskim - Sabina Grzywok, policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie sierż. Izabela Kempka oraz zaproszone seniorki, które z wyjątkową energią opowiedziały kilka ciekawych anegdot ze swojego życia.
Uroczyste zakończenie kampanii planowane jest w kwietniu przyszłego roku. Miesiąc ten jest bowiem czasem określany jako czas solidarności międzypokoleniowej.