Spokojny finał WOŚP w powiecie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Spokojny finał WOŚP w powiecie

Data publikacji 01.02.2021

Bez jakichkolwiek negatywnych wydarzeń i incydentów zakończył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świąteczej Pomocy na terenie powiatu mikołowskiego. Bezpieczeństwa wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP pilnowali policjanci z Mikołowa, Łazisk Górnych oraz Orzesza. Do akcji zaangażowanych było blisko 70 mundurowych, współpracujących ze strażą miejską. Nad całością czuwał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Waligóra.

Policjanci zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Radzili wolontariuszom, by prowadzili zbiórki w dobrze oświetlonych miejscach, z dużym natężeniem ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer. Zachęcali też, by unikać kwestowania pojedynczo. Mundurowi informowali zwłaszcza osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP. Przy okazji policjanci informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. wnuczka, krewnego, policjanta.

Biorąc pod uwagę skalę zbiórki można zatem powiedzieć, że kwesta na terenie powiatu mikołowskiego, w tym roku tak jak i w latach ubiegłych, przebiegła bezpiecznie i spokojnie.