Wiadomości

W ścisłym centrum małej miejscowości z prędkością 124 km/h

Data publikacji 27.01.2021

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującego osobówką, który rażąco naruszył przepisy dotyczące dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości. Mieszkaniec Gostyni pędził ulicami własnej miejscowości mając na liczniku 124 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Policjanci z mikołowskiej komendy, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują główne ciągi komunikacyjne i reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. W trakcie służby prowadzą działania prewencyjne, by kierowcy pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. Niestety nadal zdarza się, że policjanci muszą reagować w sposób stanowczy, szczególnie wobec piratów drogowych.

Zatrzymany wczoraj ( 26 stycznia) przed godzinią 09:00 w Gostyni mężczyzna to mieszkaniec tej miejscowości. Kierujący osobówką trafił na policyjny patrol na ulicy Rybnickiej. Na liczniku miał o 74k km/h za dużo. Mundurowi nie mieli wyjścia i musieli zatrzymać jego prawo jazdy. Dodatkowo, kierującego ukarali mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy. Po przesłaniu informacji do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem prawa jazdy za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna "wpadka" kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.