Wiadomości

Kryminalni z Mikołowa przejęli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 25.01.2021

Około 1 600 działek amfetaminy oraz ponad 100 działek marihuany nie trafi do potencjalnych odbiorców. Policjanci z mikołowskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn powiązanych z przestępczością narkotykową w powiecie mikołowskim. Jeden z nich usłyszał ponad 120 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku ze znaczną ilością narkotyków, grozi mu do 10 lat więzienia.

foto: zabezpieczona w trakcie realizacji amfetamina

Zajęciem znacznej ilości niedozwolonych substancji zakończył się jeden z etapów intensywnych działań operacyjnych policjantów z Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy. Zatrzymane w ubiegłym tygodniu osoby, to mikołowianie w wieku od 19 do 28 lat. Wszyscy oni usłyszelni zarzuty popełnienia czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jeden z nich, 20-letni mieszkaniec Mikołowa usłyszał aż 126 zarzutów, zarówno wytwarzania, posiadania jak i udzielania różnego rodzaju narkotyków. W związku z zabezpieczoną u niego znaczną ilością substancji niedozwolonych, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Na chwilę obecną mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Łącznie zabezpieczonych zostało 1 600 działek dilerskich amfetaminy, ponad 119 działek marihuany oraz 8 sztuk krzewów marihuany. Znalezione zostały także narzędzia używane w przestępczym procederze.

Obecnie policjanci dalej wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków oraz to, jakie było dalsze przeznaczenie zabezpieczonych narkotyków.

foto: część przejętej przez policjantów marihuany