"Wężykiem" po trasie
Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującego samochodem osobowym, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organiźmie. Uwagę mundurowych mężczyzna zwrócił bowiem swoim wyjątkowo charakterystycznym stylem jazdy. Trasę od Mikołowa do Wyr pokonał "wężykiem", a kiedy policjanci dali sygnał do zatrzymania, 25-latek zjechał na pobocze, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Teraz będzie musiał stanąć przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci drogówki patrolowali ulice powiatu mikołowskiego. W nocy, z soboty na niedzielę ( 28/29 listopada) jadąc ulicą Bielską zauważyli poruszającego się z naprzeciwka daewoo, którego kierujący miał wyraźny probem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mundurowi zawrócili więc i pojechali za samochodem. Auto przez całą trasę, od Mikołowa aż do ulicy Głównej w Wyrach poruszało się tzw. wężykiem. Kiedy mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten zjechał na pobocze, po czym energicznie wysiał z samochodu i zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól. Natychmiastowa reakcja policjantów przyczyniła się do zatrzymania mężczyzny.
Okazało się, że to 25-letni wyrzanin, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organiźmie. Teraz będzie musiał odpowiadać przez sądem. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, za które grożą daleko idące konsekwencje. Oprócz zagrożenia karą pozbawienia wolności, mieszkaniec Wyr musi liczyć się z:
- zakazem prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat
- świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł
Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!