Wiadomości

Nowe samochody dla Policji

Data publikacji 23.11.2020

Dwa nowe, nieoznakowane radiowozy właśnie trafiły na stan jednostek mikołowskiego garnizonu. Dzięki temu flota pojazdów zwiększyła się do 32 samochodów. Ten element wyposażenia stanowi jeden z najważniejszych, bowiem prawidłowa realizacja i skuteczność podejmowanych działań w głównej mierze związana jest z moblinością całej formacji. Auta wyposażone są m.in. w kamerę cofania oraz czujniki parkowania i automatyczną klimatyzację. Nowe pojazdy to efekt finansowego wsparcia lokalnego samorządu.

Dzisiaj w siedzibie mikołowskiego i łaziskiego magistratu odbyło się uroczyste przyjęcie nowych, nieoznakowanych radiowozów. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie - nadkom. Dariusz Klimczak - z rąk Burmistrza Mikołowa Stanisława Piechuli oraz Burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyry odebrał klucze do zakupionych właśnie samochodów. W symbolicznym przekazaniu sprzętu wziął udział także Starosta Mikołowski Mirosław Duży. To właśnie dzięki ogromnemu finansowemu wsparciu tych jednostek samorządu terytorialnego policjanci będą mogli pracować jeszcze wydajniej i efektywniej.

Flota mikołowskiej Policji ( w tym flota komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych) to 32 samochody, w tym 13 nieoznakowanych. Otrzymane właśnie pojazdy trafią do Mikołowa oraz Łazisk Górnych. Mają silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra i 140 KM. Ponadto, zawierają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą pełnili w nich służbę. Każdy z nich wart jest ponad 90.000 złotych.

Na ich zakup połowę kwoty wyłożyły samorządy terytorialne, tj. Urząd Miasta Mikołów, Urząd Miasta Łaziska Górne oraz Starostwo Powiatowe w Mikołowie, natomiast resztę dofinansowała Komenda Główna Policji.

Powrót na górę strony