Wiadomości

Zakłócanie nocnej ciszy plagą ostatnich tygodni

Data publikacji 03.08.2017

Jak pokazuje analiza podejmowanych prze policję interwencji na terenie powiatu mikołowskiego w okresie 1 lipca do 3 sierpnia br. - zakłócanie nocnego spoczynku stało się zmorą mieszkańców. Odnotowano bowiem 70 interwencji w tym zakresie. Zakłócania ciszy nocnej najczęściej wiązało się z hałasem, którego źródłem była impreza, głośne rozmowy, głośna muzyka czy też głośne prace remontowe.

Niemal każdej nocy policjanci otrzymują zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej. Sąsiedzi najczęściej skarżą się na głośną muzykę i krzyki. Policjanci interweniują zarówno przy incydentalnych jak i uporczywych zakłóceniach. Każde takie zachowanie jest podstawą do pociągnięcia osoby zakłócającej spoczynek nocny do odpowiedzialności.

Co grozi za zakłócanie ciszy nocnej? Areszt, ograniczenie wolności albo grzywna. Każda interwencja policji może zakończyć się mandatem karnym lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Często powodem tego typu interwencji jest zbyt duża ilość wypitego alkoholu. Gdy zgłoszenia się powtarzają, a policjanci mają podejrzenie, że osoba, wobec której interweniują, może mieć problem alkoholowy, występują o pomoc do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ponadto, przy sprawach dotyczących zakłóceń, policjanci przekazują informację administratorom lokali, których właściciele lub inni lokatorzy w sposób uporczywy czy też rażący przeszkadzają innym mieszkańcom.

Statystyka w powiecie mikołowskim:

 - lipiec 2017 r:. 61 interwencji: 46 w Mikołowie oraz jego dzielnicach, 9 w Łaziskach Gónych, 5 w rejonie Orzesza i Ornontowic oraz 1 na terenie gminy Wyry;

- sierpień 2017 r.: 9 interwencji: 7 w Mikołowie, 1 w Łaziskach Górnych i 1 w Orzeszu.



 

Powrót na górę strony