Mundurowi na "Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki"
Mikołowscy policjanci wzięli udział w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu "Profilaktyka a Ty”. Punktem kulminacyjnym akcji jest „Zryw Wolnych Serc”, w który włączyli się również mundurowi.
Wczoraj o 14.00 odbył się kolejny "Zryw wolnych serc". Jest to akcja profilaktyczna organizowana przez uczestników programu "Profilaktyka a Ty". Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie po raz kolejny wzięła udział w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”. W tym samym czasie w całym kraju społeczność programu PaT przez 60 sekund wykonuje wspólny gest bicia serca tzw. Zryw Wolnych Serc. Tradycyjnie już w wydarzeniu uczestniczyli mikołowscy policjanci na czele z Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie podkom. Dariuszem Waligórą. Ideą inicjatywy jest promowanie przez młodzież właściwych postaw i wartości opartych na wolności od uzależnień współpracę w tym zakresie policji, samorządów oraz organizacji. Mundurowi wspierając twórczą profilaktykę PaT poprowadzili także warsztaty na temat bezpieczeństwa przed wakacjami dla młodzieży.
Apel społeczności PaT następującej treści:
„Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.”
Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Wszystko po to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie zabierały wolności życia dzieciom i osobom dorosłym.